Zimowe wycieczki wypożyczonym samochodem – czy warto?

Zima to czas, który chętnie spędzamy w domowym zaciszu. Warto jednak czasami oderwać się od ekranu telewizora lub smartphone’a i przeznaczyć choć jeden dzień na aktywny wypoczynek. Jak się do tego zabrać?

Wycieczka

Jak zorganizować idealną wycieczkę? O tej porze roku jest sezon na grzybobranie. Warto go dobrze wykorzystać, ponieważ następny będzie dopiero za rok. Poza tym powietrze w lesie działa bardzo dobrze na nasz organizm. Odstresowuje, odświeża i relaksuje. Przechadzając się po leśnych ścieżkach możemy posłuchać śpiewu ptaków, szumu liści czy strumyka. Możesz też wykorzystać taką podróż do zebrania suchych liści, szyszek i innych darów natury, a później stworzyć z nich świetne dekoracje. Jeżeli jesteś fanem social mediów to na pewno nie obędzie się bez zrobienia kilku fajnych zdjęć na instagrama czy facebook’a. Spacery po lesie to też idealny czas do rozmów i rozmyślań. Teraz nasuwa się więc pytanie, jaki środek transportu wybrać?

Samochód

Większość z nas to mieszkańcy ścisłych centrów, więc do lasu nie dojedziemy zwykłym miejskim autobusem czy tramwajem. Koszt biletów PKS czy nawet busa to też spory wydatek, a taka podróż jest zazwyczaj mało komfortowa i wygodna. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się auto. Ale co zrobić, jeśli mamy prawo jazdy, ale samochód jest u mechanika? Wtedy najlepiej sprawdzi się wypożyczenie auta z profesjonalnej wypożyczalni. Jest to naprawdę idealny pomysł, ponieważ takie miejsca posiadają dużą ilość modeli samochodów. Na rodzinną wycieczkę możemy wybrać SUV-a lub minivan’a. A jeśli jesteśmy samotni lub naszą rodziną jest czworonożny pupil to z powodzeniem zmieścimy się do zwykłego hatchback’a czy sedana. Co musimy zabrać do wypożyczalni? Aktualne prawo jazdy i dowód tożsamości. Profesjonalni doradcy pomogą nam wybrać samochód dostosowany do naszych potrzeb. Takie wypożyczalnie posiadają samochody z ubezpieczeniem OC i Autocasco, które zapewni nam dodatkowe bezpieczeństwo i komfort. Co ważne, każdy samochód jest po przeglądzie technicznym, z pełnym bakiem paliwa. Wypożyczasz samochód szybko i co najważniejsze możesz wybrać nawet jego wyposażenie! Gdzie można wypożyczyć auto? Specjalnie dla Ciebie sprawdziliśmy kilka autoryzowanych wypożyczalni, a ta w Krakowie szczególnie przypadła nam do gustu. Zobacz sam: http://www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-krakow/.