Zasady wypożyczania samochodów

Są sytuacje, w których nie możemy skorzystać z własnego środka transportu albo mamy prawo jazdy, ale jeszcze nie dorobiliśmy się auta. Jak wiadomo, wypożyczony samochód jest dużo wygodniejszy na wakacjach czy wycieczce weekendowej. Jakie warunki musimy spełnić, by wypożyczyć auto i na co musimy uważać?

Odpowiedni wiek i staż za kierownicą

Samochodu nie może wypożyczyć każdy, nawet jeśli ma już prawo jazdy. Wypożyczalnie pod tym względem działają na podobnej zasadzie jak firmy ubezpieczeniowe. Auto możemy wypożyczyć dopiero, gdy skończymy 21 lat. Niestety to nie zawsze wystarcza, bowiem niektóre wypożyczalnie uznają tylko kierowców z dwu- lub trzyletnim stażem. Trzeba też pamiętać, że w większości wypożyczalni kierowcy poniżej 24 roku życia będą musieli zapłacić więcej za wynajem.

Nie warto kierować się niską ceną

Wypożyczalnie lubią zwabiać klientów niskimi cenami. Niestety później bardzo często okazuje się, że napotykamy dodatkowe opłaty – za ubezpieczenie, za limit kilometrów, za dodatkowe akcesoria itp. Zanim więc zdecydujemy się na daną firmę, sprawdźmy dokładnie, co obejmuje cena wynajmu.

Dodatkowy kierowca? Może być problem

Niekiedy wynajmujemy samochód na dłuższą podróż i decydujemy, że oprócz nas auto będzie prowadzić także partner czy znajomy. Sprawdźmy więc wszelkie zapisy w umowie na temat dodatkowych kierowców. Niekiedy za taką opcję będziemy musieli zapłacić nawet kilkadziesiąt złotych więcej za dobę. Jeśli nie zgłosimy dodatkowej osoby prowadzącej, a wyjdzie to na jaw, musimy się liczyć z karą.

Opcje z paliwem

Są wypożyczalnie, które udostępniają auto z pełnym bakiem, ale żądają zwrotu z pustym. Niestety taka opcja może nas zgubić, bowiem przy oddawaniu auta będziemy musieli zapłacić za to paliwo i to dużo więcej niż na stacji.

Odbiór samochodu po godzinach

Jeśli zamierzamy wypożyczyć auto w godzinach, w których wypożyczalnia już nie pracuje, musimy się liczyć z naliczeniem dodatkowej opłaty.

Interesuje Was sprawdzona wypożyczalnia samochodów w Dąbrowie Górniczej, zajrzyjcie na stronę: www.yourcar.pl/wypozyczalnia-samochodow-dabrowa-gornicza.