Ucz się i baw się

Zabawa jest niezwykle istotna w procesie prawidłowego rozwoju psychicznego dzieci. Każdy jej rodzaj rozwija umiejętności, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesów w szkole. Dzieci nabywają zdolności do rozwiązywania problemów, mają lepszą orientację w przestrzeni, a także uczą się wyrażać własną opinię czy też negocjować.

Wspólna gra lub zabawa pozwala nam dowiedzieć się, jak poznawczo, społecznie i emocjonalnie funkcjonuje dziecko. Czas spędzony na rozrywce pokazuje, czy i jak dziecko znosi porażkę, jak reaguje na wygraną, czy rozumie, jakiego rodzaju wsparcia należy udzielić przegranej osobie oraz jak przyjąć gratulacje. Gry, które posiadają zróżnicowane i złożone zasady sprawiają, że dziecko musi zaangażować więcej procesów umysłowych, aby odnieść znaczniejszy sukces. Chcąc nauczyć młodego człowieka lepszego zapamiętywana i skupiania uwagi, a także zwiększyć jego wiedzę i rozwinąć szkolne umiejętności, warto posłużyć się właśnie zabawą.

Na rynku dostępne są różne formy gier i zabaw przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym. I to nie tylko w formie papierowej, ale także elektronicznej. W dzisiejszych czasach umiejętność obsługi komputera jest bardzo dużą zaletą. Im wcześniej dziecko będzie rozwijać tę zdolność, tym łatwiej będzie mu potem w efektywny sposób korzystać z tego urządzenia. W Internecie możemy znaleźć różne rodzaje gier i zabaw, ale rzadko które są na tyle fajne i mądre, by pokazać je dziecku. Warto zatem w tym miejscu przyjrzeć się bliżej platformie edukacyjnej Squla https://www.squla.pl/. Czym ona właściwie jest?

Squla jest platformą dla dzieci zarówno w wieku przedszkolnym, jak i szkolnym (klasy 1-6 szkoły podstawowej), która uczy poprzez zabawę. Jej program zawiera prawie 40 000 zadań w formie quizów, misji i gier o różnym poziomie trudności, dzięki czemu każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Taki rodzaj nauki jest niezwykle przyjemny i sprawia, że  dzieci chętnie się uczą, osiągając coraz lepsze wyniki. Platforma edukacyjna Squla jest gwarancją rozwoju naszych pociech.

Zalety platformy

Squla to nie tylko interaktywne gry i zabawy, ale także filmy edukacyjne. Niewątpliwą zaletą jest to, że platforma oferuje zadania ze wszystkich przedmiotów szkolnych. I co ważne, dzięki współpracy z Oxford University Press nauka języka angielskiego jest na najwyższym poziomie! Jest to najlepsza dostępna platforma dla dzieci, dzięki której można powtarzać w domu cały materiał, z którym dzieci zapoznają się w szkole. Jeśli nasze dziecko niechętnie się uczy, warto skorzystać z takiej opcji. Dodatkową motywacją może być to, że za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź w platformie dostaje się wirtualne monety, które później można zamienić na prawdziwe nagrody w sklepiku Squli. Platforma daje rodzicom również możliwość monitorowania postępów dzieci, dzięki czemu rodzic może dowiedzieć się, które obszary sprawiają dziecku największą trudność i nad którymi trzeba jeszcze popracować.

Także dla przedszkolaków zadania zostały przygotowane w sposób bardzo profesjonalny. Wszystkie ćwiczenia czytane są przez lektora i posiadają adekwatne do nich obrazki. Pamiętajmy, że maluchy chłoną wiedzę jak gąbka, i że to najwyższy czas, aby rozpoczęły naukę cyferek, literek oraz języka angielskiego.