Programy, które warto mieć na swoim laptopie

Zastanawiasz się, jakie programy mogą Ci się przydać na Twoim laptopie do pracy, czy rozrywki? Jeżeli tak to mamy dla Ciebie zestawienie kilku najciekawszych, plus coś ekstra. Zostań z nami do końca, by to sprawdzić.

Na laptopie zazwyczaj posiadamy już kilka programów systemowych lub z większości możemy korzystać online bez potrzeby instalowania ich na swój komputer. To dobra opcja, ponieważ dzięki temu nie zaśmiecamy swojego sprzętu i nie tracimy cennej pamięci.

Z uwagi na to, że w dzisiejszym zestawieniu wybierzemy tylko takie, które przydają się w wersji offline i mogą nam pomóc zorganizować pracę na komputerze. Gotowi? Do dzieła!

Darmowe narzędzia do organizacji myśli i zadań

OneNote lub Evernote to bardzo kreatywne notatniki, z których możemy korzystać bez dostępu do internetu. Są świetne szczególnie dla osób, które cierpią na nadmiar pomysłów lub zapominalstwo. Możemy w nich na bieżąco zapisywać swoje notatki, czy ważne informacje i wracać do nich w dowolnej chwili. Dzięki nim już nigdy nie uleci Ci żaden wspaniały pomysł.

Darmowy program do szybkiej edycji i obróbki zdjęć

Czasami musimy stworzyć jakąś grafikę, czy wykorzystać zdjęcie do jakiegoś projektu i świetnie się składa, bo mamy akurat ciekawe fotografie, które idealnie się nadają do tego przedsięwzięcia. Najpierw trzeba je jednak trochę podrasować i obrobić. Tutaj świetnie sprawdzi się darmowy PhotoScape, który posiada wiele intuicyjnych narzędzi, prostych w obsłudze i jednocześnie świetnie odświeżających i pogłębiających praktycznie każde zdjęcie, nawet te wykonane zwykłym smartphonem.

Co jeszcze warto posiadać na swoim komputerze?

Przede wszystkim ład i porządek. Poukładane aplikacje i pliki w taki sposób, by szybko, i łatwo można było znaleźć to czego w danej chwili potrzebujemy. Dzięki temu nasz laptop będzie dobrze nam służył przez dłuższy czas. Kiedy jednak musimy już wymienić sprzęt na nowszy model, bo na obecnym nie możemy, na przykład pozwolić sobie na instalację niektórych programów, to warto przejrzeć komputery poleasingowe http://www.servecom.pl/. Dlaczego?

Przede wszystkim ze względu na ich naprawdę niską cenę i dobre parametry. Jeżeli szukasz zwykłego komputera to i taki na pewno tam zakupisz w dobrej cenie i praktycznie w idealnym stanie. To jak? Oszczędzasz z nami?