Opinie o lekarzach w internecie – czy warto je monitorować?

Internet – to właśnie tutaj setki pacjentów wyrażają swoje opinie na temat lekarzy czy przychodni. Również z zasobów internetu korzystają przyszli pacjenci, którzy zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego lekarza. Każdy, nawet pojedynczy wpis może w jedną sekundę zrujnować nasz wizerunek. Dlatego warto temu zapobiec.

Po co monitorować opinie w internecie?

Opinie o lekarzach w internecie mają bardzo duże znaczenie dla przyszłych pacjentów. Nawet jeden niezadowolony pacjent może skutecznie odstraszyć innych pacjentów, zamieszczając negatywne opinie na nasz temat na różnych stronach. Monitorowanie takich opinii pozwoli nam się do nich ustosunkować. W wielu miejscach, jak np. Facebook czy Google Maps, możemy odpowiedzieć na komentarz. W ten sposób pokażemy, że zależy nam na pacjentach, że bierzemy pod uwagę ich opinie i staramy się naprawiać nasze błędy. Być może negatywny komentarz pomoże nam wprowadzić jakieś zmiany w funkcjonowaniu placówki?

Narzędzie do monitorowania opinii

W internecie znajdziemy wiele różnych narzędzi do monitorowania opinii – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Wśród nich na uwagę zasługują m. in. Google Alerts, mention.net czy brand24.pl. Narzędzia te wysyłają nam powiadomienia, kiedy tylko pojawi się w internecie jakaś wzmianka na nasz temat lub na temat naszej przychodni. Możemy też zlecić monitoring zewnętrznej firmie. Jest wiele agencji, które profesjonalnie monitorują wszelkie wpisy i opinie, a następnie składają nam raporty. Jeśli interesuje Cię marketing medyczny i poszukujesz firmy zajmującej się monitoringiem opinii, zajrzyj tu: https://nowoczesnylekarz.pl/darmowy-monitoring/.