Jaki laptop sprawdzi się w biurze?

Laptopy to niemal obowiązkowe wyposażenie każdej firmy – i małej i dużej. Nie wyobrażamy sobie wykonywania codziennych obowiązków bez notebooka. Ale jaki laptop sprawdzi się w biurze? Jak wiadomo, wszystko zależy głównie od tego, czym konkretnie zajmuje się dana firma. Ale są pewne cechy, które powinien posiadać każdy laptop firmowy, niezależnie od branży.

Wytrzymałość

Firmowe laptopy czasami muszą znosić dużo. Nie zawsze stoją tylko na biurku. Czasami wędrują też na spotkania z klientami, na konferencje czy jakieś targi. Obudowa takiego laptopa powinna więc być wytrzymała. A co to oznacza? Najlepiej, by była wykonana z wysokiej jakości materiałów, np. z aluminium czy magnezu. Dodatkowo dużym plusem byłaby klawiatura odporna na zalanie. W parze z wytrzymałością powinna iść również waga. Laptop powinien być lekki, by zapewnić nam mobilność.

Wydajność

Często zwracamy uwagę na procesor, szybkość i wydajność. Chcielibyśmy, żeby laptop był superwydajny. Prawda jest jednak taka, że codzienne czynności w biurze ograniczają się zwykle do korzystania z pakietu Office, poczty czy przeglądarki internetowej. Te programy nie wymagają zbyt dużej mocy obliczeniowej. Warto pomyśleć więc o niskonapięciowym, dwurdzeniowym procesorze Intel Core, który w zupełności nam wystarczy. Jeśli chodzi o pamięć RAM oraz dysk twardy, możemy trochę zaszaleć i wybrać 8 GB pamięci operacyjnej oraz dysk SSD.

Porty

Liczne złącza w laptopie to również ważna kwestia. W biurze często musimy podłączyć do laptopa większą ilość urządzeń, jak kabel sieciowy, dysk zewnętrzny, skaner czy drukarkę. Zdarza się też, że wyświetlamy na projektorze różne prezentacje, dlatego nie możemy zapominać o złączach HDMI i DisplayPort. Jeśli interesują nas laptopy do call center (http://www.servecom.pl/laptopy) pamiętajmy też o osobnych gniazdach na słuchawki i mikrofon.

Wygoda użytkowania

Niejednokrotnie spędzamy w pracy przed komputerem całe 8 godzin, dlatego też laptop powinien zapewnić nam wygodę użytkowania. Klawiatura powinna być dostosowana do naszego stylu pracy. Dobry touchpad oraz trackpoint również mają znaczenie. Pamiętajmy też o matrycy z matową powłoką, by nie męczyć naszych oczu.