III Podkarpackie Seminarium Spawalnicze z udziałem TERMO-REX S.A.

Referaty naukowe i techniczne prezentujące najnowsze osiągnięcia z zakresu technik spawalniczych, prezentacje sprzętu spawalniczego oraz pokazy i konkursy, to program III Podkarpackiego Seminarium Spawalniczego w Rzeszowie w którym weźmie udział TERMO-REX S.A. Jaworzańska spółka giełdowa jest partnerem wydarzenia. 

III Podkarpackie Seminarium Spawalnicze odbędzie się 16 czerwca br. w Rzeszowie na terenie Politechniki Rzeszowskiej. Organizatorem spotkania jest Katedra Odlewnictwa i Spawalnictwa Politechniki Rzeszowskiej oraz firma Linde Gaz Polska Sp. z o.o. Jednymi z prelegentów wydarzenia, będą przedstawiciele firmy TERMO-REX S.A.

 – W seminarium uczestniczymy drugi raz. Rok temu wzięliśmy udział w Pomorskim Sympozjum Spawalniczym na Politechnice Gdańskiej, którego również byliśmy partnerem. W trakcie czerwcowego wydarzenia, wygłosimy referat pt. „Wpływ obróbki cieplnej na własności użytkowe wybranych gatunków stali energetycznych po długoletniej eksploatacji ” – powiedział Leszek Mirecki, Dyrektor Techniczny TERMO-REX S.A. – Tego typu spotkania są dla nas bardzo istotne. Przede wszystkim ze względu na prezentację najnowszych osiągnięć ośrodków naukowo-badawczych oraz poruszanie zagadnień związanych z szeroko pojętą problematyką spawalniczą – wyjaśnił L. Mirecki. Jest ponadto okazją do poznania nowych firm, nowych ludzi, a w perspektywie – pozyskania nowych partnerów biznesowych i zdobycia nowych rynków zbytu.

Sympozjum spawalników jest istotnym wydarzeniem branżowym dla firmy, ponieważ TERMO-REX S.A. specjalizuje się w obróbce cieplnej elementów stalowych, ale świadczy też usługi z zakresu spawalnictwa. Spółka posiada uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) w zakresie spawania i obróbki cieplnej, certyfikaty Systemu Zapewnienia Jakości Obróbki Cieplnej wydanego przez TÜV Rheinland Polska oraz Procesu Produkcji Nagrzewnic Oporowych do obróbki cieplnej wydanego przez TÜV Nord Polska,  a także certyfikaty ISO 9001 i ISO 27001. Przedsiębiorstwo uczestniczyło w wielu istotnych inwestycjach energetycznych w kraju i za granicą m.in. budowie kotła fluidalnego 460 MW w El. Łagisza lub budowie bloku 858 MW w El. Bełchatów. Obecnie TERMO-REX S.A. realizuje kontrakt w PGE Elektrowni Opole, gdzie wykonuje prace montażowe powstających kotłów K-5 i K-6 dla pakietów 3. i 4.