Gdzie naprawiać samochód?

W dobie kryzysu coraz mniej ludzi kupuje nowe auta. Nie stać nas na samochody prosto z luksusu, dlatego najczęściej inwestujemy w auta używane. Jak wiadomo, te mają jednak sporą wadę – częściej się psują. No i oczywiście musimy brać również pod uwagę wszelkie możliwe kolizje czy wypadki. Gdzie w takim wypadku naprawiać samochód? Mamy kilka możliwości!

ASO

ASO, czyli Autoryzowana Stacja Obsługi to najczęściej wybierana opcja przez właścicieli nowych aut. Z takiego rozwiązania często też korzystają kierowcy “kilkulatków”. W autoryzowanych stacjach zwykle mechanicy specjalizują się w konkretnej marce samochodu. Przykładem może być serwis BMW w Zielonej Górze, dostępny na stronie: http://www.bmw-service-fialkowski.pl/. Minusem takiego rozwiązania mogą być często zbyt wysokie ceny, a także dłuższy czas oczekiwania na naprawę. Jednak mamy pewność, że usterka zostanie naprawiona, a mechanicy naprawdę znają się na rzeczy.

Fast-fity

Fast-fity są to tzw. sieci szybkich napraw. Prawdopodobnie około 70% usterek nadaje się do naprawy w fast-fitach. Niestety w Polsce wciąż znajduje się mało takich stacji – najbardziej popularne są w Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Ceny takich punktów i tak są dość wysokie, a liczba oferowanych usług ograniczona. Do najczęściej wykonywanych czynności należy tu m.in. wymiana oleju czy filtrów. Nie wymienimy tu jednak sprzęgła czy paska rozrządu.

Indywidualne warsztaty

Ceny są tutaj naprawdę konkurencyjne. Tutaj jednak sporo ryzykujemy. Możemy oczywiście trafić do naprawdę dobrego mechanika, który szybko i sprawnie naprawi nasz samochód. Ale niestety i tutaj zdarzają się partacze, którzy nie dość, że wyłudzą od nas pieniądze, to jeszcze będą trzymać auto miesiącami i niekoniecznie wszystko naprawią tak, jak trzeba.

Niezależne serwisy sieciowe

Jest to chyba najlepsza alternatywa dla autoryzowanych stacji. Wysoki poziom usług i przystępne ceny wydają się być idealnym połączeniem. Zwykle takie serwisy mają wsparcie danej marki – zarówno merytoryczne, jak i zaopatrzeniowe. Nic dziwnego, że jest to najczęstszy wybór wielu kierowców, którzy szukają sprawdzonego i zaufanego serwisu.