Firma AJINOMOTO POLAND Sp. z o.o. uruchomiła nowoczesną, zaprojektowaną w Japonii linię produkcyjną do produkcji zup instant z makaronem w kubku

Pod koniec maja 2016 roku AJINOMOTO POLAND Sp. z o.o. uruchomiła w fabryce w Małkini unikatową, zaprojektowaną w Japonii, nowoczesną linię produkcyjną służącą do produkcji zup instant z makaronem  w kubku. Dzięki tej inwestycji firma znacznie rozszerzy działalność w Europie, wzmocni wydajność produkcji, a także zwiększy możliwości rozwojowe dla swoich produktów. Nowa linia produkcyjna jest głównym etapem rozbudowy fabryki w Małkini, wartość inwestycji to 7 mln EUR. Uruchomienie nowej linii produkcyjnej przekłada się na 2-krotny wzrost wydajności produkcji w fabryce. Dzięki temu przedsięwzięciu zatrudnienie w fabryce znajdzie dodatkowo blisko 80 osób, a ilość zatrudnionych w fabryce pracowników wzrośnie do 300. Uroczyste otwarcie nowej linii odbyło się 20 maja bieżącego roku. W ceremonii otwarcia wzięło udział wielu ważnych gości, między innymi Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi.

           

INFORMACJE O FIRMIE AJINOMOTO POLAND Sp. z o.o

 

Ajinomoto Poland Sp. z o.o. to producent i dystrybutor zup oraz dań instant z makaronem. Firma powstała  w 1999 r. Jej siedziba mieści się w Warszawie przy ul. Sobieskiego 104, natomiast zakład produkcyjny znajduje się w Małkini Górnej. Ajinomoto Poland Sp. z o.o.  zarządza markami SAMSMAK, OYAKATA, YUMYUM.

Firma jest również producentem asortymentu produktowego marek własnych globalnych sieci sprzedaży obecnych w Polsce oraz marek własnych znaczących klientów zagranicznych z EU. Roczny obrót firmy Ajinomoto Poland Sp. z o.o. to ok. 90 mln PLN.

 

Proces produkcji odbywa się w oparciu o najwyższe standardy jakościowe i spełnia wymogi zgodnie z certyfikatami jakości ISO 9001, ISO 14001, BRC, IFS.

 

Ajinomoto Poland Sp. z o.o. jest częścią  japońskiej korporacji Ajinomoto Group specjalizującej się w produkcji artykułów spożywczych i farmaceutycznych. Firma Ajinomoto Group została założona ponad 100 lat temu, a jej główna siedziba znajduje się w Tokio.

 

Firma Ajinomoto Poland Sp. z o.o., po przeprowadzeniu licznych badań konsumenckich podjęła decyzję o rewizji portfolio produktów ze szczególnym naciskiem na rozwój kategorii produktów japońskich pod marką OYAKATA. Jest to odpowiedź na wzrost popularności kuchni japońskiej w Europie, w tym również w Polsce. Rynek japońskiej żywności w Europie dynamicznie się rozwija, a miłośników japońskiej sztuki kulinarnej ciągle przybywa. Warto podkreślić, że japońska kuchnia została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

 

Ajinomoto Poland Sp. z o.o. bazując na know-how firmy rodzimej w Japonii – Ajinomoto Group rozwija w Polsce linię japońskich dań instant z makaronem w kubkach oraz zup instant z makaronem w torebkach.  Obecnie wprowadza też na rynek odnowione produkty pod marką SAMSMAK w atrakcyjnych polskich smakach – są to zarówno zupy w torebkach i kubkach, jak i dania w kubkach. Ajinomoto Poland Sp. z o.o. oferuje również zupy orientalne z makaronem z akcentem kuchni tajskiej pod marką YumYum.