Facebook dla lekarza

Może dotychczas nie myślałeś o tym, żeby prowadzić fanpage swojego gabinetu czy większej placówki medycznej na Facebooku. Jednak może się okazać, że to świetne rozwiązanie, które sprawi, że będziesz pozytywnie postrzegany przez swoich potencjalnych pacjentów. Ponadto dzięki Facebookowi będziesz mógł informować np. o kampaniach profilaktycznych dotyczących badania prostaty u mężczyzn, mammografii u kobiet czy badań profilaktycznych związanych z sercem i układem krwionośnym.

Zbuduj swój pozytywny wizerunek

Oczywiście może być tak, że sam nie będziesz w stanie prowadzić swojej strony na portalu społecznościowym. Warto to zlecić profesjonalnej agencji marketingowej http://nowoczesnylekarz.pl/przykladowe-posty-facebooka/, w której specjaliści Social Media zajmą się taką stroną. Jak wiadomo, jako lekarz, nie możesz się reklamować, dawać rabatów czy nawoływać do wizyt u Ciebie ze względu na niskie ceny, itp., ale jak najbardziej możesz się promować w sposób rzetelny, specjalistyczny i jednocześnie atrakcyjny dla pacjenta.

Co może znaleźć się na Twoim fanpage’u?

Po pierwsze informacje związane z Twoją działalnością, czyli usługami, godzinami przyjęć, kalendarzem wizyt, lokalizacją. To podstawowe rzeczy. Po drugie na fanpage’u powinna być promowana Twoja strona internetowa, a jeśli prowadzisz na niej blog ekspercki, to warto umieszczać na Facebooku kolejne wpisy z atrakcyjną, lecz spójną, grafiką. Facebook umożliwi Tobie również publikowanie postów np. nawołujących do regularnych badań, profilaktyki, samobadania. Inne posty mogą krótko i w prostym języku opisać różnego typu dolegliwości, co będzie stanowiło swego rodzaju poradnik dla pacjenta. Możliwości jest wiele, a Ty dzięki temu będziesz budował pozytywną relację z potencjalnymi pacjentami, którzy będą mogli Tobie zaufać.