Domowa firma? Szukaj oszczędności

Jeśli długo byłeś freelancerem i poczułeś w sobie potencjał do założenia firmy, to świetna wiadomość, jednak powinieneś sobie zdawać sprawę z tego, że czeka Cię sporo pracy a kilka następnych lat minie pod znakiem “szukania oszczędności”. Gdy jest się skazanemu na siebie, bardziej niż zwykle docenia się swoją pracę oraz zarobiony dzięki niej pieniądz. Jeśli właśnie potrzebujesz nowego komputera, także powinieneś trzymać się tej zasady.

Nie wszystko złoto, co się świeci

W przypadku zakupu solidnego sprzętu do biura, nie powinno się kierować ładną obudową, czy najnowszą serią danego modelu. Istotne są przede wszystkim kryteria użyteczności. Powinieneś zadać sobie pytanie: czego potrzebuję? Dopiero po sprecyzowaniu parametrów, które są Ci niezbędne do szybkiej i skutecznej pracy, powinieneś zacząć poszukiwania. Tutaj warto od razu skierować się do serwisu po laptopy biznesowe http://www.servecom.pl/laptopy i opowiedzieć o swoich oczekiwaniach ekspertom. Nie spodziewaj się jednak błyszczących, szklanych laptopów czy designerskich serii produktów do biura. Tutaj znajdziesz wysokiej jakości sprzęt, dzięki któremu nie będziesz musiał się frustrować, że coś nie działa lub chodzi zbyt wolno.

Powiedz, czego oczekujesz

Czy komputer będzie Ci służył głównie w pisaniu? A może jesteś grafikiem i potrzebujesz sprzętu z wysokiej jakości kartą graficzną i maksymalną pojemnością systemu? To bardzo ważne, byś sprecyzował, na czym Ci zależy, do czego właściwie potrzebujesz nowego komputera. Inny model wybierzesz, gdy będzie Ci zależało na szybkim, bezproblemowym transporcie laptopa, bo np. jesteś reporterem, a gdy pracujesz tylko w domu lub biurze, możesz wybrać znacznie większy komputer. Wtedy najważniejsza będzie jakość pracy jak w przypadku komputera stacjonarnego. Rekomendowane jest także dokupienie dodatkowego, większego monitora żeby stworzyć sobie pewnego rodzaju “centrum dowodzenia”.

Praca powinna sprawiać Ci radość, ponieważ jako samodzielny właściciel firmy, będziesz miał sporo obowiązków na głowie. Lepiej nie pracować przy małym monitorku, od którego można dostać oczopląsu, czy przy systemie, który nie jest w stanie szybko przetworzyć nawet pliki tekstowe. Pamiętaj, że powinieneś szukać oszczędności wszędzie, gdzie to możliwe. Przy zakupie laptopa używanego, możesz zapłacić znacznie mniej za świetnej jakości sprzęt z dodatkową gwarancją na naprawę.