Czego powinieneś się dowiedzieć o reklamie na Facebooku zanim zlecisz swoją pierwszą kampanię?

Kampanie Facebook ads to temat rzeka, który jednak powinien zainteresować każdą osobę, która prowadzi swój profil firmowy i chce zebrać jak największą ilość fanów. Co warto wiedzieć o takiej reklamie, by dobrze wykorzystać jej możliwości?

Dobra reklama na Facebooku jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie na tym portalu społecznościowym „siedzą” nasi przyszli klienci. Ponadto nie ma drugiego tak dobrego miejsca, w którym każdy potencjalny klient jest idealnie określony pod względem zainteresowań, poglądów, miejsca zamieszkania itd. Jednym słowem, Facebook jest najlepszym miejscem, jeśli chcemy znaleźć klientów, którzy będą realnie zainteresowani naszą ofertą.

Jak stworzyć idealną reklamę na Facebooka

Kampanie Facebook ads muszą być prowadzone w taki sposób, by trafiały ze swoim przekazem do umysłu naszego docelowego klienta. Czyli muszą być przede wszystkim dobrze otargetowane, ale również stworzone w odpowiedni sposób, by tworzyły spójną i czytelną całość, która doskonale pasuje do wizerunku naszej firmy.

Skuteczne kampanie Facebook ads to przede wszystkim reklamy posiadające określony cel. Inną kampanię poprowadzimy chcąc zdobyć nowych fanów, a zupełnie inną, jeśli naszym głównym celem będzie zwiększenie aktywności fanów lub uzyskanie jak największej ilości przekierowań na stronę firmową. Po ustaleniu celu reklamy należy dopasować do niego odpowiedni przekaz, który będzie spójny pod względem treści i grafiki.

Kampanie Facebook ads może dla nas poprowadzić dobra agencja reklamowa (np. PromoTraffic), która posiada wiedzę, doświadczenie i odpowiednie narzędzia umożliwiające jak najlepsze wykorzystanie dostępnego budżetu.

Dobrze przygotowana kampania reklamowa na Facebooku potrafi być równie skuteczna jak reklama telewizyjna czy radiowa, dlatego coraz więcej osób zastanawia się, w jaki sposób ją przygotować, aby uzyskać możliwie największe efekty. Jeżeli nie czujemy się na siłach, to warto oddać prowadzenie kampanii reklamowej w ręce osób zajmujących się tym zawodowo.