Alvydas Šustikas przejmie MAXIMA GRUPĖ jako prezes zarządu

Z dniem 21 maja Alvydas Šustikas przejmie funkcję prezesa zarządu – dyrektora generalnego MAXIMA GRUPĖ, spółki kontrolującej sieć sprzedaży detalicznej MAXIMA na Litwie oraz sieci detaliczne na Łotwie, w Estonii, Polsce i Bułgarii. Zastąpi na tym stanowisku obecną prezes MAXIMA GRUPĖ, p. Neringę Janavičiūtė, która odchodzi z grupy kapitałowej.

– Mam za sobą długą i ciekawą drogę w spółkach MAXIMA i kończąc pracę w tym miejscu, mogę ją podsumować stwierdzając, że spółki należące do Grupy działają stabilnie, a zakładane plany i przedsięwzięcia zostały wdrożone. W ciągu ostatnich kilku lat sądzę, że udało nam się osiągnąć najważniejsze cele postawione przez udziałowca. Odchodzę ze stanowiska ze spokojem i w głęboką wiarą w zespół, który teraz będzie u steru MAXIMY – mówi N. Janavičiūtė.

– Dziękuję Nerindze Janavičiūtė za jej długoletnią pracę w MAXIMA GRUPĖ i innych spółkach powiązanych z nią, i życzę jej powodzenia w przyszłej pracy. Przed nowym prezesem stoi wiele nowych i ciągłych wyzwań, z których najważniejszym będzie zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw, wzmocnienie pozycji na rynkach zagranicznych i kontynuacja wdrażania nowoczesnego modelu zarządzania przedsiębiorstwem we wszystkich spółkach należących do grupy – mówi Raimonda Kižienė, prezes Vilniaus prekyba, UAB, firmy będącej udziałowcem MAXIMA GRUPĖ.

Przez ostatnich kilka lat nowy prezes Alvydas Šustikas stał na czele spółki Azeri Retail, założonej przez austriacki fundusz inwestycyjny EMSA Capital, kontrolujący azerbejdżańską sieć detaliczną Fresco. Wcześniej, przez osiem lat zajmował różne eksponowane stanowiska w sieci detalicznej RIMI Lietuva; a przez dwa lata w spółce handlowej Ekovalda.

A. Šustikas ukończył zarządzanie przedsiębiorstwem na Wileńskim Uniwersytecie Technicznym im. Giedymina, a także odbył staż w Ahold Retail Academy w Holandii.

Powyższe zmiany dotyczą wyłącznie spółki holdingowej, zaś spółki na rynkach lokalnych kontynuują swoją zwykłą działalność.

MAXIMA GRUPĖ, UAB jest spółką kontrolującą, zarejestrowaną w 2007r., która obecnie konsoliduje spółki detaliczne na Litwie, Łotwie, w Estonii, Bułgarii i Polsce. Działalność prowadzi poprzez 528 sklepów Maxima X, Maxima XX, Maxima XXX, Aldik i T-Market, w tym na Litwie działa 232 sklepów, na Łotwie – 148, w Estonii – 74, w Bułgarii – 48, a w Polsce – 26. W spółkach należących do Grupy pracuje ponad 31 tysięcy pracowników.